Çatı Tabelaları

Çatı Tabelaları

Çatı tabelaları bugünün koşullarına uygun ışıklı veya ışıksız dış mekân reklamcılığı için modern, en şık tabela modelleri arasındadır. Çatı tabelaları yüksek alanlara monte edildiğinden dolayı birçok kişi tarafından görülür. Çatı tabela çeşidi binaların, mağazaların veya dükkanların çatılarına yaptırılan büyük ölçekli reklamlar arasındadır. Reklamların amacına ve hedefine yönelik modern tasarımlarını çatı tabelası modelleri ile sektörünüze yönelik olarak hazırlanmaktadır. Bu sebeple firmamız güvencesiyle beraber sizlere sağlanan çatı tabelalarına ulaşabilir ve destek alabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Çatı Tabelaları Hakkında

Çatı Tabelası Nedir Nerelerde Kullanılır?

Çatı tabelası nedir nerelerde kullanılır konusunda firma ve kurumların, isim veya reklamların yapıldığı büyük ölçekli çatılarda bulunan tabelalara verilen isimdir. Bu tabelalar çok uzaklardan fark edilmesi amaçlı olarak diğer tabela çeşitlerine göre daha büyük şekilde tasarlanan inşa edilirler. Sıklıkla yeni yapılan hastanelerde ve inşaatlarda  kullanılan bu tabelalar yoğun binalar arasında çok uzaklardan bile fark edilmeyi sağlar ve birçok sektörde kullanılır. Çatı tabelaları gerektiği zaman ışıklı, ışıksız, kutu harfli veya ledli olarak farklı tabela çeşitleri ile beraber kullanılır.

Neden Çatı Tabelaları?

Çatı tabelası yaygın anlamda diğer tabela modellerine göre daha farklı şekilde tasarlanan ölçüleri ile çok uzak mesafeden fark edildiği için yüksek yerlere konumlandırılabilir ve büyük ölçülerde imal edilir. Çatı tabelası hizmeti alacak olan kurum veya firmalar öncelikle tabela hizmeti alacakları alanda fizibilite çalışması yaptırılmalıdır. Çatı tabelaları firmaların kullanabileceği boyut açısından en büyük tabela modelleridir. İmalat maliyeti ise diğerlerine göre farklı olabilse de akılda kalıcılık anlamında da diğerlerinden daha farklı konumda bulunuyor.

Büyük boyutu nedeniyle diğer tabela çeşitlerine göre daha fazla rüzgâr alması bu tabelaların montajının diğerlerine göre daha dikkatli ve kaliteli yapılmasını gerektirir. Çatı tabelası çeşitleri bakıldığında tabela üzerinde kullanılacak kutu harflerin yüksekliği tabelanın okunacağı uzaklık binadaki kat sayısı, tabelanın zemin ölçüleri gibi konulara dikkat edilerek hesaplama yapılması gerekir. Yaygın şekilde otobanlarda ve yüksek alanlarda kullanılan çatı tabelaları profesyonel şekilde tasarlanmalıdır ve zorlu olan hava şartlarına uygun şekilde seçilen malzemelerle birlikte uzun vadede kullanım imkânı sağlar.

Çatı Tabelaları Nasıl Üretilir?

Çatı tabelaları nasıl üretilir bakıldığı zaman teknik çizimi yapılan çalışma harf boyutuna göre uygun malzeme kalınlığı seçilerek kesilir ve imalata hazır hale getirilir. İmalatın bir sonraki aşamasında yapılacak harflerin yan bant kalınlığı ve yüksekliği harf boyutuna göre hazırlanır. Harflerin dönüş noktaları bilgisayarda program yardımı ile hesaplanır, özel derz frezesi ile yan bantların kanalları açılır. Daha sonrasında ilk olarak derzlerin açıldığı noktalardan özel bir kaynak makinesi ile hazırlanır ve harfin her tarafı uygun şekilde kaynatılarak harflerin ön imalatı tamamlanmış olur.

Hazırlanan çatı tabelası harfleri gerekli temizlik ve polisaj işlemi uygulandıktan sonra istenilen renge göre elektrostatik boya yapılır ve daha sonrasında aydınlatma ledleri döşenir. Bu işlemden sonra harflerin üzeri uygun kalınlıktaki pleksi malzemeler özel tasarım bağlantı tırnakları vasıtası ile bağlanır, harflerin üzeri uygun kalınlıktaki pleksi malzemeler ile bağlanır ve çatı tabelası ürünü gerekli yere imalatı yapılır.

Dayanıklı ve Kullanışlı Çatı Tabela Çeşitleri

Dayanıklı ve kullanışlı çatı tabela çeşitleri, kurulduğu günden bu yana son teknoloji üretim makineleri sayesinde sektörün öne gelen reklamcılık ve tabelacılık firmaları arasında yer alan şirketimiz ile beraber geniş bir hizmet ağı bulunuyor. Hangi sektörde faaliyet gösteriyorsanız gösterin firmanızı geniş ürün yelpazesi içerisinde kendi işinizle alakalı en iyi çözümlere ulaşabilirsiniz.

Led ışıklı tabela modelleri, kutu harf tabela modelleri, pleksi ışıklı tabela modelleri, alüminyum tabela modelleri, krom tabela modelleri, ahşap ve metal tabela modelleri ve daha birçok hizmete ulaşabilirsiniz. Sizde bu tabela çeşitleri arasında bulunan çeşitleri inceleyerek dayanıklı ve son derece kullanışlı olan çatı tabelası ve diğer seçeneklere kolay bir şekilde erişebilir, rakiplerinizi geride bırakabilirsiniz.

Çatı Tabelaları Neden Çok Tercih Ediliyor?

Çatı tabelaları, firmaların kullanabileceği boyut açısından en büyük tabela modelleri arasındadır. İmalat maliyeti diğerlerine göre farklı olabilse de akılda kalıcılık anlamında diğerlerinden daha farklı konumdadır. Bu sebeple birçok sektör çatı tabelalarını daha iyi görünmek için yaptırmaktadır. Tabela reklamı alanında en fazla dikkat çeken olması ile birlikte firmamız güvencesiyle tamamen sağlam şekilde üretilen tabelalar uzun süreli kullanıma uygundur. Özellikle üretilen malzemelerin beraberinde getirdiği avantajları, firmanızın bulunduğu yerin iklimine göre rahatlıkla tercih edilebilir. Çatı tabelaların tercih edilmesinde birçok farklı neden bulunuyor bunlar,

  • Deneyimli personeller ve son teknoloji üretim makineleri ile hazırlanan çatı tabelaları reklamcılık alanında müşteri memnuniyeti odaklı hizmet sunulur.
  • Kurulduğu bugünden bu yana firmamız, bölgenin en iyisi olarak her bütçeye uygun fiyat seçenekleri sağlıyor.
  • Profesyonel kalitede tabelacılık hizmetleri sunuluyor bu sebeple büyüklük ve model fark etmeden çatı tabelaları hazırlanıyor.
  • Her türlü şirket ve sektör çatı tabelaları kullanabilir ve özellikle rakiplerinizi geride bırakacağınız bir reklamcı tabelası ihtiyaçlarınız için destek alabilirsiniz.

Çatı Tabela Fiyatları

Çatı tabela fiyatları bakıldığı zaman yapılan fiyatlandırma, montaj alanı, ışıklı veya ışıksız tabela olmak üzere farklılık gösterir. Ortalama tam bir fiyat vermek doğru olmasa da fiyat aralığı 2 bin TL ila 50 bin TL civarında büyüklüğe göre değişmektedir. Tabelaya ihtiyacınız varsa bizlere ulaşabilir ve teknik kadromuz sayesinde en iyi tabela modellerine ulaşabilirsiniz. Uygun fiyatlarla desteklenen çatı tabela modelleriyle birlikte sektör fark etmeden tercih edebilirsiniz.

Deneyimli personel ve son teknoloji üretim makineleri ile tabelacılık ve reklamcılık alanında müşteri memnuniyeti odaklı kaliteli hizmet sunulmaktadır. Bulunduğu bölgenin en iyisi olarak gösterilen firmamızda her bütçeye uygun fiyat ve seçenekleri profesyonel kalitede üretilmektedir bu sebeple gönül rahatlığı ile çatı tabelalarını kullanabilirsiniz.