Neon Tabela

Neon Tabela

Neon ışık çevre dostu yapısı ve kolay kullanımı ile günümüzde geniş bir kullanım sahibidir. Özellikle sahip olduğu renkli yapı, insanların dikkatini çekmek için daha kullanışlı hale getirir. Planlama ve tasarım doğru bir şekilde yapıldığında firma ve işletmeler, tanıtımlarını daha verimli şekilde gerçekleştirebilir.

Neon tabelalar içerisinde fiyat bilgisi, ilanlar, indirimler, yazılar ve daha birçok bilgi yer alabilir. Dolayısıyla kullanım alanları büyük bir çeşitliliğe sahiptir. Bu bakımdan firmaların yanı sıra mağazalarda, cafelerde, restoranlarda ve diğer yerlerde tercih edilebilir.

Bunun yanı sıra neon tabela insanlara işletmenizin konumu hakkında bilgi vermek istiyorsanız da tercih edilebilecek bir seçenektir. Aynı şekilde dekorasyon amaçlı da istediğiniz imkanları sunar. Dolayısıyla geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır.

Hizmetlerimiz

Neon Tabela Çalışma Prensibi Nasıl?

Neon ışıklı yazı hem uzun ömürlü olması hem de pratik kullanıma sahip olması nedeniyle yaygın şekilde kullanılır. Tabelalarda kullanılan neon çubuklar,  ateşte kıvırılarak oluşturulur.

Bu çubuklar cam kullanılarak yapılmakta olup minik floresan yapısındadır. Logolar ya da harfler tasarlandıktan sonra ısıtılarak, arzu edilen şekiller verilir. Ancak bu esnada içerisinde henüz hava bulunmaz. Bu nedenle vakum yapılması ardından neon gazı eklenir.

Böylece tabela kırmızı renkli bir şekilde kullanıma hazırdır. Ancak arzu edilmesi halinde argon gazı kullanılarak farklı renkler de elde edilebilir. Neon tabela dikkatli bir şekilde üretilmesi gerekir. Zira elektik sağlıklı bir şekilde verilmelidir. Böylece çubuklar sorunsuz, normal bir şekilde yanabilir.

Bunun yanı sıra montajı esnasında olumsuz hava koşulları da göz önünde tutulmalıdır. Böylece daha iyi sonuçlar alınması mümkündür.

Neon Tabela İşleri

Neon Tabela İşleri

Neon Tabelaları Hakkında

Neon Tabela Kullanım Alanları

Neon ışık günümüzde birçok yerde kullanılabilir. Bunun en büyük nedeni, uzun ömürlü bir yapıya sahip olmasıdır. Bu durum özellikle firmalar için reklamlarında daha iyi seçenekler sunar. Böylece işletmelere reklamlarını daha iyi yapmalarını sağlar.

Bunun yanı sıra göz çarpıcı bir yapıda olması nedeniyle logoların, marka tanınırlığının öne çıkmasına yardımcı olur. Bu sayede mekanlar daha ilgi çekici bir hale gelebilir. Söz konusu tabelalar, geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Eczanelerde, işletmelerde, firmalarda ve daha birçok yerde kullanılabilir. Bunlar kapsamında tanıtımlar yapılacağı gibi dekoratif yenilikler de gerçekleştirilebilir.

Neon Tabelalar Dekorasyonda Kullanılabilir Mi?

Neon tabelalar yapıları gereği insanların ilgisini hemen çekebilecek şekildedir. Bu nedenle reklamlarınızı, tanıtımlarınızı daha başarılı bir şekilde yapmanızı sağlar. Bunun yanı sıra dekoratif amaçlara da sahiptir.

Firmanızda ya da işletmenizde dekoratif değişiklikler yapmak istiyorsanız, neon tabelalar ile en iyi çözümleri bulmanız mümkündür. Böylece küçük ancak önemli değişiklikler yapılabilir.

Özellikle cafe ve bar gibi işletmelerde neon tabela ile daha başarılı sonuçlar almanız mümkündür. Bu kapsamda eğlenceli ambiyanslar oluşturabilir, müşterilerinizin zevklerine uygun tasarımlar yapılabilirsiniz. Tabelalar müşterilere özel olarak üretildiği için istediğiniz dekorasyonlara sahip olabilirsiniz.

Neon Tabelalar Hangi Amaçlarla Kullanılabilir?

Neon tabela sadece dekorasyon ve reklam amaçlarıyla kullanılmaz. Bunun yanı sıra yönlendirme gibi amaçlara da sahip olabilir.  Eğer işletmenizde insanları belirli yerlere yönlendirmek istiyorsanız, neon tabelalar daha iyi çözümler bulmanızı sağlar. Renkli yapılarıyla insanların ilgisini kolayca çekmenizi sağlar.

Neon ışıkları uzaktan bile fark edilebildiği için aynı zamanda işletmenizi daha fazla görünür yapar. Eğer geceleri görünürlüğünüzü arttırmak istiyorsanız, bunlarla aradığınız çözümlere ulaşabilirsiniz. Bu kapsamda daha iyi sonuçlar elde etmeniz de mümkündür.

Ancak tabelaların konumlandırması oldukça önemlidir. Daha iyi çözümler bulmak istiyorsanız, insanların görebileceği en iyi yere yerleştirmeniz gerekir.

Neon Tabela Özellikleri Nelerdir?

Neon tabela her müşteri için özel üretilir. Bu nedenle üretim öncesinde planlama yapılarak buna uygun bir şekilde hareket edilir. İmalatları esnasında neon gazı kullanılmakta olup bu nedenle kırmızı renge sahiptir.

Ancak bunun haricinde farklı renklere de sahip olabilir. Bunun için argon gazı gibi seçenekler kullanılır. Gaz kullanılması nedeniyle zaman içerisinde tükenir. Dolayısıyla son kullanım zamanları da yer alır. Lakin çalışmaların profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmesi, daha iyi sonuçlar sunar.

Bu açıdan elektrik bağlantılarının doğru yapılması, bakımlarının düzenli olması ve kaliteli bir işçilik 13 yıla kadar kullanım sunar.

Neon Tabela Artıları Nelerdir?

Neon tabela yapımı ile beraberinde bazı avantajlar da getirir. Bunlar geniş bir yelpazede yer almakta olup bazıları şu şekildedir;

  1. Neon ışıklar bükülebilir yapıdadır. Dolayısıyla müşterilerin isteklerine göre şekillendirme yapılabilir.
  2. Kullanım ömrü oldukça uzundur.
  3. Ledlerin esim boyutu istenen kadar olabilir. Dolayısıyla geniş bir kullanım yeri vardır.
  4. Yüksek tavanlar için kullanıma uygundur.
  5. Yüksek verimlilik sunar.
  6. Üretimi ve montajı oldukça kolaydır.
  7. Enerji sarfiyatı düşük olup maksimum ışık verimi sağlar.
  8. Düşük sıcaklığı ve voltajı vardır.

Bu bakımdan neon tabela kullanım bakımından herkese en iyi seçenekleri sunar. Müşterilere özel şekilde planlanır. Birebir toplantılar yapılarak, müşterilerin isteklerine göre hareket edilir.

Neon Tabelalara Mesaj Yazılabilir Mi?

Neon tabela pratik bir kullanım sunar. Bu bakımdan sadece simgeler ve semboller değil, aynı zamanda yazılar da eklenebilir. Ancak daha iyi çözümlerin alınması isteniyorsa reklamcılık kurallarına dikkat edilmesi şarttır.

Bu bakımdan insanların bir tabelayı en fazla 3 saniye incelendiği unutulmamalıdır. Dolayısıyla mesajın çok uzun olmaması, kelimelerin buna göre planlanması gerekir. İlk başta planlanan ne olursa olsun esnek yapıları nedeniyle sonraki dönemlerde değiştirilmeleri mümkündür.

Neon tabelalarda fiyatlar, farklı etmenlere göre belirlenir. Logoların ve harflerin boyutu, tabelanın çeşitliği bu bakımdan önemli unsurlar arasındadır. Tabelanın toplamda kaç metrekare olduğu da fiyatlar üzerinde önemlidir.

Neon tabela fiyatları için sitemizi ziyaret ederseniz, gerek duyduğunuz ürün ve hizmetlere en uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz.