Yönlendirme Tabelaları

Yönlendirme Tabelaları

Yönlendirme tabelaları özel bir şekilde, insanları belirli yere yönlendirmek üzere planlanır. Bugün tabelalar geniş bir alanda kullanılır. Eğer tanıtımınızı daha iyi bir şekilde yapmak, insanları bir yere yönlendirmek, bilgi vermek, dekorasyon yapmak istiyorsanız size aradığınız seçenekleri sunar.

Eğer daha iyi çözümlerin alınması isteniyorsa doğru ve dikkat çekici bir şekilde yapılmalı, istenen mesajlar dikkatli planlanmalıdır. Aksi durumda istenen sonuçlar da alınamaz. Tasarım kadar yerleştirme alanları da büyük bir önem taşır.

İnsanların daha iyi bir şekilde görmeleri için binaların giriş katlarına, işletmelerin görülebilen yerlerine konumlandırılmaları önerilir. Yön levhaları ve anlamları değişmekte olup buna dikkat ederek planlamalar yapılır.

Hizmetlerimiz

Yönlendirme Tabela Modelleri

Yönlendirme için kullanılan tabelalar her firma için farklı amaçlara yönelik üretilir. Dış mekan yönlendirme tabelaları genellikle bilgi vermek, firmanın yeri üzerine bilgilendirmek amaçlarını taşırken iç mekanlarda dekoratif amaçlara da sahip olabilir.

Yönlendirme tabelalarında temel amaç, kişileri belirli konumlara yönlendirebilmektir. Böylece istenen başarı elde edilebilir. Bu kapsamda mekanların içinde insanları istediğiniz yere iletmeniz daha kolaydır.

İç mekanların yanı sıra yönlendirme tabelaları aynı zamanda dış ortamlarda da kullanılabilir. Bu çerçevede insanlara bilgi vermeniz, işletmenizin olduğu konuma yönlendirmeniz mümkündür. Bunun yanı sıra yeni tasarımlar arıyorsanız, yeni dekorasyonlar yapmanıza imkan tanır.

Yönlendirme Tabelaları

Yönlendirme Tabelaları Hakkında

Yönlendirme Tabelalarının Özellikleri

Tabelalar firmalara ve işletmelere özel şekilde üretilir. Dolayısıyla her biri ayrı amaca hizmet eder. Dekoratif yön tabelası işletmenizin iç mekanlarında daha canlı, hareketli otamlar yapmanıza olanak tanır.

Bunun yanı sıra farklı seçeneklere sahip olanlar da vardır. Bu kapsamda insanları belirli bir yere yönlendirmek amaçlanır. Renkli tasarımlara sahip olabileceği gibi sade tasarımların yapılması da mümkündür.

Bunlar haricinde yangın yönlendirme levhaları gibi seçenekler de vardır. Bunlar yangın durumlarında insanları güvenli şekilde tahliye etme gibi amaçları taşır. Personeli ise durumlar hakkında bilgilendirir. Kullanım amacı ne olursa olsun dikkatli şekilde tasarlanması, karışık olmaması, istenen mesajı doğru bir şekilde vermesi şarttır.

Yönlendirme Tabelası Hangi Türleri

Yönlendirme tabelaları farklı yelerde kullanır. Özel yerlerde olduğu gibi kamuya açık mekanlarda da yararlanılabilir. Bunlardan bazıları ana hatlarıyla şu şekildedir;

  1. Unvanlar için kullanılan yönlendirme tabelaları
  2. Uyarı amaçlı kullanılan yönlendirme tabelaları
  3. Merdivenlerde bulunan yön tabelaları
  4. Trafik yönlendirme levhaları
  5. Yangın yönlendirme tabelaları
  6. Ayaklı bilgilendirme ve yönlendirme levhaları
  7. Katlarda yerleri gösteren tabelalar
  8. Işıklı ve ışıksız tabelalar

Bunların yanı sıra kullanılan farklı türler de vardır. Her biri şirketlere özel olarak tasarlanır.

Yönlendirme Levhaları Ne İşe Yarar?

Yönlendirme tabelaları her şirket tarafından farklı amaçlara yönelik olarak kullanılır. Ancak temel görevleri, insanları herhangi bir yöne iletmek, ilgili konu hakkında onlara bilgi vermektir. Hastanede kullanılan ve odalar hakkında bilgi veren tabelalar bunlar arasındadır.

Trafikte kullanılan levhalar ise değişik trafik işaretleri hakkında insanlara bilgi vermeyi hedefler. Yangınlara karşı kullanılan tabelalar ise müşterilere olası bir yangın durumunda ne yapılması gerektiğini belirtir. Çalışanlara ise ne yapmaları gerektiği hakkında bilgi sunar.

Tabelalar işletmelerin dışında da kullanıma sahiptir. Burada genellikle işletmenin konumu üzerine kişileri bilgilendirme amaçlanır. Tabela çalışmaları esnasında temel olarak müşterilerin isteğine uygun olarak hareket edilir.

Yönlendirme Tabelaları Neden Önemlidir?

Yönlendirme tabelaları günümüzde geni bir kullanıma sahiptir. Her ne kadar temel amaçları bilgi vermek olsa da dekoratif yön tabelası şeklinde de kullanılabilir. Böylece iç mekanları yeniden tasarlamanız mümkündür.

Eğer hem insanlara belirli bir yerin konumu hakkında bilgi vermek istiyor hem de dekorasyona önem veriyorsanız, yönlendirme tabelaları size aradığınız seçenekleri sunar. Böylece yeni daha iyi sonuçlar almanız mümkündür.

Yönlendirme tabelalarında şekillerin yanı sıra metinler de yer alabilir. Eğer font ve renk ayarı doğru şekilde yapılırsa, daha iyi bir şekilde yansıtması mümkündür. Her renk bir anlamı olduğu için buna dikkat edilmesi önerilir.

Bu kapsamda insanların duygularını belirli bir yere yönlendirmeniz mümkündür. Yönlendirme tabelaları doğru şekilde kullanılırsa size en iyi seçenekleri sunar.

Yönlendirme Tabelalarında Nelere Dikkat Edilmeli?

Tabela çalışmalarından daha iyi sonuçlar almak istiyorsanız çalışmaların dikkatli bir şekilde yapılması şarttır. Böylece tanıtımlar da daha başarılı olur. Bu konuda en önemli mesele ışıklı mı yoksa ışıksız mı olacağıdır.

Yönlendirme tabelaları temel olarak insanların ilgisini çekmeyi hedefler. Dolayısıyla ışıklı seçenekler kullanmak, bunu daha iyi sağlamanıza yardımcı olur. Farklı renk seçeneklerinin yanı sıra LED, neon gibi farklı türler de vardır.

Dolayısıyla tabelanın tasarımı yapılmadan müşterilerle toplantı yapılır. Bu esnada istenenler belirlenerek, buna uygun çalışmalar gerçekleştirilir. Yönlendirme tabelaları doğru bir şekilde kullanılırsa, daha iyi sonuçlar alınması mümkündür.

Yönlendirme Tabelaları Nasıl Kullanılabilir?

Yönlendirme tabelaları müşterilere özel bir şekilde üretilen seçeneklerdir. Bu nedenle iletişime geçilmesi ardından özel toplantılar yapılmakta, gereksinimler ve ne istendiği öğrenilmektedir. Tüm çalışmalar da bunlar kapsamında yapılır.

Yönlendirme tabelasının nasıl olacağı, renkler, yer alacak mesajlar ve diğer konular bu bakımdan değişir. Nasıl kullanılacağı da müşterilerin arzularına göre şekillenir. Kat yönlendirme tabelaları ve diğer levhalar genellikle görünen kısımlarına yerleştirilir.

Zira bunların amaçları insanların görebilmesidir. Ekipler müşteriler iletişime geçtikten sonra yerinde keşif yapmakta olup bu kapsamda hangi bölgenin daha iyi seçenekler sunduğu da incelenir. Bu çerçevede öneriler yapıldıktan sonra kesin kararlar alınır.

Üretim müşterilerin isteklerine uygun bir şekilde gerçekleştirilmekte olup boyut, mesaj ve renk açısından farklılıklar olabilir. İmalat yapıldıktan sonra ekipler gelerek montaj işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Eğer daha iyi sonuçlar almak istiyorsanız, profesyonel ekipler ile çalışmak şarttır. Sitemizi ziyaret ederseniz gereksinim duyduğunuz hizmetlere ve ürünlere uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz.