Tabela

Tabela örnekleri bir gruba, herhangi bir masajı pazarlama amacı ile vermeyi amaçlayan araçlardır. Bunun yanı sıra yönlendirme, bilgilendirme gibi amaçlara da sahip olabilir. İşaret, sembol ve yazılardan meydana gelmekte olup her müşterinin gereksinimine özel şekilde tasarlanır.

Günümüzde reklam her firma ve işletme için büyük önem taşır. Eğer markanızı tanıtmak, adınızı duyurmak istiyorsanız rakiplerinize göre öne çıkmanız gerekir. Ürünleriniz her ne kadar kaliteli olsa da reklamı doğru yapabilmek büyük önem taşır.

Burada devreye giren tabela daha fazla görünür olmanıza yardım sağlar. Böylece müşterilerinize daha iyi hitap etmeniz mümkündür.

Neon Tabela İşleri

Tabela Tasarımı Nasıl Yapılmalı?

Tabela tasarla dikkatli bir şekilde yapılması gereken bir işlemdir. Zira tabelaların insanların dikkatini çekme süresi, 3 saniye ile sınırlıdır. Bu süre aynı zamanda akılda kalıcı olup olmadığınızı belirler. Dolayısıyla tabelaların dikkatli bir şekilde tasarlanması şarttır. Aşağıdaki maddelere dikkat etmek bu açıdan şarttır;

1. Amaç: Her tabelanın bir amacı olmalıdır. Dolayısıyla hitap edilen hedef kitlenin ne olduğu, ne istendiği gibi detaylar ayrıntılı bir şekilde planlanmalıdır.
2. Mesaj: Tabela içerisinde aktarılmak istenen mesaja yer verilmelidir. Ancak planlaması doğru yapılmalı, insanların aklında kaldığından emin olmalıdır.
3. Hedef kitle: Tabela tasarımları bir hedef kitleye yönelik üretilmelidir. Böylece daha iyi sonuçlar almanız mümkündür.
4. Font ve renk: Tabelaların içerisinde bulunan renk ve fotoğraflar doğru bir şekilde planlanmalıdır. Böylece insanlara daha ilgi çekici hale getirilebilir.
5. Model: Tabelalar farklı modellerde üretilir. Dolayısıyla buna dikkat edilmesi, ne istendiğinin bilinmesi gerekir.
Tabela tasarımları içinde buna dikkat edilirse daha iyi sonuçlar alınabilir.

Yönlendirme Tabelaları

Yönlendirme Tabelaları

Neon Tabela

Neon Tabela

Kutu Harf

Kutu Harf

Çatı Tabelaları

Çatı Tabelaları

Cephe Tabelaları

Cephe Tabelaları

Totem

Totem

Tabela Modelleri Hakkında

Işıklı Tabela Modelleri

Tabela çözümleri farklı seçeneklere sahiptir. Bunlardan biri ışıklı tabelalardır. Burada tabela üretildikten sonra içerisine ışıklandırma sistemi kurulur. Böylece müşterilerin daha fazla ilgisini çekmesi hedeflenir. Özellikle geceleri görüşü maksimuma çıkartır.

Işık sistemleri arasında neon, led ve floresan gibi sistemler sıklıkla kullanılır. Bu çözümler hem tanıtım hem de dekorasyon amaçlarıyla kullanım görebilir. Eğer reklam yapmak istiyorsanız, doğru bir tasarımla istediğiniz sonuçları alabilirsiniz.

Eğer işletmenizde dekorasyon değişiklikleri yapmak istiyorsanız, aradığınız sonuçları kısa sürede elde edebilirsiniz.

Işıksız Tabela Modelleri

Tabela örnekleri arasında bulunan ışıksız modeller, genellikle firmalar tarafından tercih edilir. Özellikle reklam ve tanıtım amaçları ile tercih edilir. Hem küçük hem de büyük ölçekli firmalar tarafından tercih edilir. Kasa derinliği yer almamakta olup istenen ölçülere göre tasarlanabilir.

Farklı renklerde tasarımı mevcut olup dekorasyon amaçlı da kullanılabilir. Genellikle sade ancak ilgi çekici bir tasarım isteyen firmalar tarafından tercih edilir.

Kutu Harf Tabela Modelleri

Kutu harf tabela modelleri hem ışıklı hem de ışıksız şekilde üretilebilir. Bu kapsamda istenen seçenekler tercih edilebilir. Işıksız modellerde ayrı olarak renk tercihleri gerçekleştirilebilir.

Üretim farklı malzemelerle yapılabilmekte olup böylece dayanıklılık ve kalite de etkilenir. Bu sistemler elegant yapılarıyla bilinir. Böylece tanıtımlarınızdan daha iyi sonuçlar almanızı sağlar. Sadece şirketler değil farklı sektörde bulunan işletmeler de tercih eder.

Kutu harf modellerde her bir harf, özel olarak üretilir. Bu nedenle ebat ve boyut farklılık gösterir. Paslanmaz ve krom malzemelerden yapılmaları nedeniyle sadece iç mekanlarda değil dışarıda da kullanılabilir.

Kayan Yazı Tabela Örnekleri

Tabela örnekleri arasında olan kayan yazı tabelalar sabit yazılı tabelaya ledlerin işlenmesiyle yapılır. Yazı belirlendikten sonra zemin aydınlatılmakta, ardından da kullanım için sunulmaktadır. Eğer hedef kitlenizin ilgisini daha iyi çekmek istiyorsanız, oldukça güzel bir seçenek sunar.

Bu tabelalara yazıların yanı sıra semboller, işaretler de eklenebilir.

Totem Tabela Örnekleri

Totem tabela örnekleri özellikle yol kenarlarında kullanılır. Alışveriş merkezi ve benzin istasyonu gibi yerlerde insanların dikkatini çekmeyi hedefler. Özellikle uzun mesafeli yerlerden insanların dikkatini çekebilmek için özel şekilde tasarlanır.

Kendi içerisinde tek bacaklı, çift bacaklı, ışıklı, ışıksız ve kompozit gibi farklı seçeneklere sahiptir. Bunlar arasında müşterilere özel seçenekler sunulur. Temel olarak iki bileşenden meydana gelmekte olup insanların dikkatini çekmek için oldukça güneş bir seçenektir.

Yönlendirme ve İkaz Tabelaları

Yönlendirme ve uyarı ikaz tabela modelleri insanları belirli bir yere yönlendirmek, bilgi vermek üzere tasarlanır. Uyarı ikaz tabelaları ofis tabelası, büro tabelası, yön tabelası, inşaat tabelası, apartman tabelası gibi seçeneklere sahiptir.

Yönlendirme tabelaları ise insanların ilgisini belirli bir yöne çekmek üzere kullanılır. Bunun yanı sıra doğru bir şekilde tasarlanırsa yönlendirme amacıyla da kullanılabilir. Eğer işletmenizin yeri hakkında insanlara bilgi vermek istiyorsanız bu amaca yönelik de kullanılabilir.

Yönlendirme ve ikaz tabelalarında yazı kullanılabildiği gibi simge ve sembollerden de yararlanılabilir.

Branda Afiş Tabelaları

Tabela örnekleri arasında bulunan branda afiş tabelaları, şirketlerin promosyon ve tanıtımlarında yararlanılır. Eğer firmanızı daha geniş bir kitleye tanıtmak istiyorsanız, en iyi çözümleri sunar. Eğer bir etkinlik yapmayı planlıyorsanız, branda afişler ile daha fazla kişiye bunlar hakkında bilgi verebilirsiniz.

Neon Tabelalar

Tabela modelleri arasında olan neon tabelalar çevre dostu bir yapıya sahiptir. Renkli üretilmeleri nedeniyle insanların, hedef kitlenizin ilgisini daha iyi şekilde çekmenizi sağlar. İşletmelerin yanı sıra marketlerde, büfelerde, kafelerde, restoranlarda ve mağazalarda da kullanılabilir.

Bunun yanı sıra insanlara işletmeniz hakkında bilgi vermek istiyorsanız ya da dekorasyon yapmayı düşünüyorsanız size aradığınız imkanları sunar. Özellikle uzun ömürlü olmaları nedeniyle günümüzde yaygın bir kullanım alanına sahiptir.

Genellikle kırmızı renkte üretilse de farklı renklerde de olabilir. Bunun için argon gazından yararlanılır. Yönlendirmeden birçok yere kadar geniş bir kullanım sunar. Sitemizi ziyaret ederseniz gerek duyduğunuz ürün ve hizmetlere, uygun fiyatlarla kavuşabilirsiniz.