CNC Silindir Nedir, Nasıl Çalışır?

CNC Silindir Nedir, Nasıl Çalışır?

CNC silindir nedir nasıl çalışır bakıldığında CNC silindir ile yerleştirilen parça ve malzemeleriniz silindir formatında eğilerek bükülmektedir. Eğme kuvvetinin derecesi ile makinenin kapasitesi doğru orantılıdır, silindir bükme ürünleri endüstrinin birçok farklı alanlarında kullanılmaktadır. Birçok sanayi firmasının en fazla talep gören ürün sistemlerinin başında silindir makineleri yer almaktadır. CNC silindir büküm makinelerini firmamız kapsamında rahatlıkla tercih edebileceksiniz. Silindir makinesi parçaları silindirik yuvarlak boru şeklinde malzemeleri bükmek amacıyla kullanılmaktadır.

Silindir makinelerinde tam daire, yarım daire ve konik parçalar bükülmektedir, sacların soğuk olarak silindir şeklinde bükülmesinde kullanılan makinelerdir. Üzerinde üç farklı silindir bulunur ve silindirlerin ebatları kapasiteye göre değişir, iki silindir altta diğeri üstte olacak şekilde düzenlenmiştir. Malzemeler istenilen ölçüde bükülür ve gerekirse bükme işleminden hemen önce milimetrik olarak kesilirler. Daha sonra müşterilerin doğrultusunda işlenerek müşterilere teslim edilir.

CNC Silindir Nedir?

CNC silindir nedir konusunda büküm makineleri yenilikçi ve yüksek performans sağlayacak şekilde dizayn edilen en kaliteli bükme makinalarıdır. Yüksek binaların tesisat borularından camilerin çelik minarelerine ve kilise çanlarına kadar geniş ürün yelpazesi ile müşterilere sunulan bir işlemdir. Simetri CNC silindir büküm makineleri 0,5-100 mm arası kalınlıklarda bulunan boru, huni silindir büküm yapabilir ve her boyutta metal silindir yapıya ait olan sac imalatı yapılır. Daha birçok küçük veya büyük çaplı büküm işlemlerinde silindir büküm tercih edilebilmektedir.

CNC Silindir Nasıl Çalışır?

CNC silindir nasıl çalışır konusunda bükme işlemleri için üretilen bu makinada silindir makinası yerleştirilen parçaları silindir formatında eğerek büker. Çift taraflı olarak bir kerede ön büküm işlemi simetrik ve asimetrik bükme makinalarının özellikleriyle tüm avantajları bir araya getirilmiştir ve yapmak mümkündür. Standart dışı boru çapları istenilen boyarlarda yapmak mümkündür ve tamamen müşterilerin istekleri doğrultusunda yapılır.

CNC Silindir Nerelerde Kullanılır?

CNC silindir nerelerde kullanılır için büküm hizmeti birçok sektör ve alanda kullanılabilmektedir. Doğal gaz borularından, yüksek binalarda bulunan su iletim borularına, ibadet alanlarından birçok alana kadar çeliğin silindir şekline getirilmesinde kullanılmaktadır. Tüm bu işlemler için büyük silindir büküm makineleri kullanılır ve hemen hemen hiç hata içermeyen büküm işlemleri yapılarak istenilen kalitede ürünlerin üretilmesi sağlanır. Çelik malzemeler silindir bükümde bükülebildiği gibi alüminyum saclar ve paslanmaz malzemelerin kullanımı da oldukça uygundur.

CNC Silindir Avantajları

Silindir büküm makinalarında genellikle halka şeklinde ürünler üretilmektedir ve oldukça güçlü, etkin bir proses olması nedeniyle çok kalın ve oldukça dayanıklı olan çeliklerin bükülerek bileşim yerlerinde, bağlantı olan noktalarında ve tüm bu benzer birleştirme işlemlerinde de kaynaklanarak kullanılması uzun ömürlü ve kaliteli bağlantılar sağlar. CNC silindir avantajları bakıldığı zaman,

  • Sac bükümün avantajlı olan yönlerinden bir tanesi ise işlenmiş ve hazır demirin veya alüminyum ve diğer tüm paslanmaz malzemelerin farklı bir işleme gerek duymadan şekillendirilmesi ve bükülebilmesidir.
  • Bükülen malzemelerden istenen özellikler, silindir bükümünde hatasız ve hassas şekilde sağlanır.
  • Silindir bükümünde çok küçük olan savlardan büyük saclara kadar geniş aralıktaki boyutlarda bükme işlemi yapılabilir. Bu avantajı sayesinde silindir büküm silindir şeklinde getirilmiş sacları birçok alanda kullanılır.
  • Halka şeklinde ürünlerin üretilmesi sayesinde silindir büküm ürünleri sağlam olması gereken bağlantı noktaları gibi halkaların gerektiği yerlerde de oldukça sık şekilde tercih edilen yöntemler arasındadır.

CNC Silindir Bükümle Hangi Malzemeler Bükülür?

Silindir büküm yöntemi ile beraber içi boş ve dolu olan tüm çelikler, kalın ve güçlü olan çelikler, uzun boylu olan saclar, kısa boylu savlar, geniş ve dar olan savlar, et kalınlığı ince ve kalın olan malzemeler,  alüminyum malzemelerinin çoğu yani alüminyum saclar, paslanmaz çelik savlar ve diğer metallerden yapılmış olan paslanmaz malzemeler camilerin minareleri için kullanılan çelikler, su boruları, petrol taşıma hattı boruları ve daha birçok türlü borunun halka şeklindeki bağlantı noktaları bükülerek elde edilir.

Uzun ömürlü ve hatasız olacak şekilde kullanılabilmektedir. Firmamız kapsamında en fazla tercih edilen işlemler olan CNC silindir büküm işlemlerinde üst düzey kalitede hizmet sağlanır. Bu sebeple CNC silindir büküm ve diğer hizmetlere en uygun fiyatlarla ulaşabilir ve yararlanabilirsiniz.