Çatı Tabelaları Yapan Firmalar

Çatı Tabelaları Yapan Firmalar

Çatı tabelaları kurum ya da firmaların isimlerinin yazdığı, reklamlarının yapıldığı tabelalardır. Binaların çatılarında yer almakta olup büyük ölçekli planlanır. Böylece diğer tabelalara nazaran, çok uzaklardan kolaylıkla fark edilmesi sağlanır.

Bu tür tabelalar iş sektörünün her sektöründe yaygın şekilde kullanılır. Yeni inşaatlarda da bu nedenle uygun çalışmalar gerçekleştirilir. Ancak sonradan üretilerek montajının yapılması da mümkündür. Farklı çeşitleri yer almakta olup,

  1. Işıklı,
  2. Işıksız,
  3. Kutu harfli şeklindedir.

Bunlar müşterilerin ihtiyaçlarına göre uygulanır. Eğer en iyi çözümleri kısa sürede almak istiyorsanız, birinci sınıf malzemeleri güncel teknolojiyle birleştirerek kullanan Universal Reklam size en iyi sonuçları teklif eder.

Çatı Tabelalarında Nelere Dikkat Edilmeli?

Çatı tabelaları yapılmadan önce ciddi bir planlama gerektirir. Eğer düşünmeden hareket edilirse olumsuz sonuçların yaşanması muhtemeldir. Burada öncelikle binanın tam olarak neresine uygulanacağı seçilmeli, buna göre rüzgarın nasıl estiği hesaplanmalıdır. Böylece rüzgarın aşındırıcı etkisine karşı dirençli olması önlenebilir.

Ardından da yapı ve malzemesi belirlenmelidir. Bunlar da rüzgara karşı dayanıklı olmalı, kolayca zarar görebilen tarzda olmamalıdır. Çatıda kullanılan harflerin boyutu ise çevredeki binaların duruma bağlı olmalıdır. Çok büyük olması yine olumsuz durumlara neden olabilir.

Eğer planlama aşamasında bunlara dikkat edilirse problemlerin yaşanması da önlenebilir. Tabelanın daha iyi görülmesi için renk tercihlerine de dikkat edilmelidir.

Işıklı Çatı Tabelaları

Çatı tabelalarının daha fark edilebilir olmasını, kolayca göze çarpmasını istiyorsanız ışıklı çatı tabelaları size güzel bir çözüm sunar. Eğer sadece gündüz değil, geceleri de en iyi şekilde reklamınızı yapmak istiyorsanız kolay bir görünürlük sağlar.

Işıklı çatı tabelalarında her ne kadar genelde kırmızı tercih edilse de farklı renklerin kullanılması da mümkündür. Ancak dikkat edilmesi gereken bazı hususlar da yer alır. Özellikle rengin karanlıkta da öne çıkması gerekir.

Örneğin ışıklı tabelanın siyah ya da koyu bir renkte ayarlanması, gece olduğunda görünürlüğünüz azaltacaktır. Böylece insanların fark etmesi zorlaşacağı için amacına da hizmet etmeyecektir. Ancak açık renklerin kullanılması, daha iyi çözümler almanızı sağlar.

Işıksız Çatı Tabelaları

Işıksız çatı tabelaları da günümüzde yaygın olarak kullanılır. Markanızın tanıtımını yapmak istiyorsanız ve ışıktan yararlanmak istemiyorsanız tercih edilebilir. Burada da müşterilerin isteğine uygun bir şekilde hareket edilir.

Burada geceleri daha fazla görünür olması isteniyorsa renk tercihleri de buna uygun yapılır. Açık renkler kullanılarak, yine görünür bir hale getirilebilir.

Kutu Çatı Tabelaları

Kutu harfler her geçen gün büyük bir yaygınlıkla kullanılmaktadır. Yapıları gereği modern çağın mimarisini güzel bir şekilde yansıtır. Büyük yapıları nedeniyle tüm reklamlarda güzel tanıtımlar yapmanıza, mesajları istediğiniz gibi vermenize olanak tanır.

Eğer kutu çatı tabelaları yaptıracaksanız, öncelikle bunların da kendi içinde ışıklı ve ışıksız olabildiği bilinmelidir. Işıklı isteniyorsa farklı renklerden yararlanmak mümkündür. Işıksız isteniyorsa normal renkler kullanılarak renk ayarı sağlanabilir.

Kutu çatı tabelalarında her bir harf özel bir şekilde ayarlandığı için daha elegant bir yapısı vardır. Böylece insanların daha kolay bir şekilde görmesi amaçlanır.

Çatı Tabelaları Nasıl Yapılır?

Çatı tabelaları imalat sürecinde dikkatli olunması gerekir. Üretim süreci ilk olarak müşterilerin iletişime geçerek bu hizmeti almak istemesiyle başlar. İlk görüşme tamamlandıktan sonra ekipler ilgili adrese giderek gerekli incelemeleri yapmakta, ölçümleri alarak notlar tutmaktadır.

Araştırma süreci tamamlanınca karşı tarafla birebir görüşme yaparak ne istendiği öğrenilmektedir. Bu sırada daha iyi sonuçların alınması için tavsiyeler de yapılır. Bu sürçe tamamlandıktan sonra, eğer logo veya herhangi bir yapı bulunmadan sadece yazı kullanılacaksa büyük bir pleksi taban sizi öne çıkartır.

Ancak istenirse firmaların amblemleri de uygun bir şekilde monte edilebilir. Üretim işlemleri kurum tarafından yapıldıktan sonra adrese dikkatli bir şekilde taşınarak, montaj işlemleri gerçekleştirilir. Böylece tüm süreç de tamamlanır.

Çatı Tabelaları Ne Kadar?

Çatı tabelaları için standart bir fiyatlandırma bulunmamaktadır. Zira tüm çalışmalar, firmalara özel bir şekilde gerçekleştirilir. Hangi yöntemin kullanıldığı, tabelanın uzunluğu, kaç metre yükseklikte çalışıldığı gibi ayrıntılar bu konuda belirleyicidir.

Universal Reklam birinci sınıf malzemelerden ödün vermeden, uygun fiyat politikasıyla çalışır. Üretim süreci başından sonuna kadar dikkatli bir şekilde yönetilir.