Metal İşleme Nedir, Nasıl Yapılır?

Metal İşleme Nedir, Nasıl Yapılır?

Metal işleme nedir, nasıl yapılır konusunda alanında son teknoloji kullanılarak metal işleme ve kesme işlemleri uygulanır. Metal işleme sırasında lazerli yöntemler, talaşsız kesim yöntemleri kullanılarak çeşitli tezgahlar ile metale istenilen şeklin verilmesi için yapılan çalışmalardır. Metal işleme sırasında kullanılan araç olan CNC makineleri ile sürekli gelişen ve büyüyen metal işleme sektöründe avantaj sağlanır. Sanayi için en önemli sorunlardan olan metale şekil vermek ve firmaların ihtiyaçlarına en uygun parçaları hazırlamak gerekir.

Metal işlemeyle beraber demir çelik, istenilen şekilde işlenmektedir ve ihtiyaç duyulan şekle getirilir. Bu sebeple işlenen parçalar kullanmak istenilen yere hazır hale getirilmektedir. Uzun senelerdir sanayi sektörüne hizmet veren makine olan CNC kesim lazer sac işleme makineleri ile seri, sorunsuz bir hizmet sağlanır.

Metal İşleme Nasıl Yapılır?

Metal işleme nasıl yapılır konusunda metal işleme ile demir çelikler istenilen şekilde işlenir. İhtiyaç duyulan şekle getirilir bu sebeple yüksek hassasiyet gerektiren demir çelik işlenme alanında CNC makineleri kullanılır. Bu makineler sayesinde milimetrik hesaplarla beraber istenilen tüm parçalar üretilir. Metal parçaların istenilen şekle girmesi zordur fakat metal işleme konusunda gerekli bilgiye sahip olan uzmanlarla CNC operatörleri istenilen malzemelerini gerektiği gibi işler.

Metal işleme konusunda tüm çözüm önerileri için firmamızdan yararlanabilir ve maksimum müşteri hizmetleri ile birlikte destek alabilirsiniz. Sac kesim ve büküm işleri konusunda senelerin kazandırmış olduğu iş tecrübesi sayesinde sektörün beklentilerinizi karşılıyor.

Metal İşleme Hangi Sektörlerde Etkili?

Metal işleme sektörü gün geçtikçe gelişen ve sanayinin bel kemiği haline gelen bir sektördür. Sanayi için en önemli sorun metale şekil vermek ve ihtiyaç duyulan parçayı üretmektir. Bu soruya CNC makineler ve lazer kesim cihazları ile çözüm bulunmaktadır. Birçok sektörde ihtiyaç duyulan parçalara hizmet verilir. Metal işleme makineleri özellikle, otomotiv, medikal, denizcilik, plastik, hayvancılık, kalıp, elektronik ve inşaat gibi çeşitli sektörlerde kullanılır. CNC lazer kesim ile birlikte birçok ihtiyaçlara ulaşabileceğiniz deneyim ve tecrübe imkanlarından yararlanabilir ve metal işleme imkanları ile sektörünüze imkân sağlayabilirsiniz.

Metal İşleme Teknikleri Nelerdir?

Metal işleme teknikleri alanında son teknoloji kullanılarak kesme ve metal işlemleri uygulanır. Metal kesim için lazer yöntemleri talaşsız kesim yöntemleri kullanılarak metale istenilen boyut ve şekil verilebilir. Kesme yöntemlerinde ısı en az 1000 derece olur ve çelik ve demirin kalınlık durumuna göre tercih edilir. Metal kesin sürecinde bahsettiğimiz ve dikkat edilmesi gereken noktalar ve kullandığımız personel tekniklerle birlikte yüksek kaliteli ve kaplamalı yüzey elde edilir. Tamamen müşterilerin taleplerine göre %100 memnuniyet ve hassasiyetle birlikte ürünler teslim edilir.

İşleme tekniklerinden olan lazer kesim ile lazer metal kesim makineleri ile yapılır ve genellikle ince yapılı çelik ve demirlerin işlenmesinde kullanılan yöntemlerdir. CNC kesim ise pleksi, mdf, sunta, her türlü ağaç, alüminyum plaka işlemesi ve daha birçok malzeme kesimi gerçekleştirilmektedir. Bu sebeple ihtiyaç duyduğunuz metal işleme konusunda destek alabilirsiniz.

Metal İşleme Makineleri

Metal işleme makineleri ile lazer kesim veya CNC lazer kesim olarak bilinen termal kesim işlemi kullanılır. Lazerle metal kesim endüstriyel bir teknoloji olarak kullanılmaktadır. Kesme işlemi sırasında bir iş parçasına yüksek enerjili ve yoğun odaklanmış lazer ışını yönlendirilir. Bu işlemle birlikte en minik detaylar bile metal üzerinde işlenebilir. Diğer işlemler ile karşılaştırıldığı zaman CNC lazer kesim çok küçük parti boyutları için bile ekonomik olarak kullanılabilir.

Metal İşleme Lazer Kesim

Lazer metal kesimin avantajları açısından bakıldığında yüksek malzeme kullanımı nedeniyle ekonomik verimlilik kazandırılır. Aynı lazer ışını kaynağı ile tek işlemde markalama, kazma ve kesim yapılır, bunun dışında neredeyse tüm malzemeler lazer kesim ile birlikte işlenebilir. Yüksek esneklik, düşük minimum miktarlarla malzemeye bağlı olarak yeniden işleme gerekmeden, dar, temiz kesme kenarları sağlanır.

Metal işleme lazer kesim imkanlarına bakıldığı zaman kesim aralığı çok dardır ve ilgili malzemelere bağlı olarak yeniden işlenmesi gerekmeyen temiz bir kesme kenarı sağlar. Sanayi ve ticari alanlarda sizlere profesyonel uzman çözümler üretiyoruz bu sebeple tüm ihtiyaçları rahatlıkla karşılayabileceksiniz. Tüm metal işleme lazer kesim imkanlarına sitemizden en uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz.