Cephe Tabelaları Nedir? Fiyatları Ne Kadar?

Cephe Tabelaları Nedir? Fiyatları Ne Kadar?

Tabela nedir pazarlama ve reklam amaçlarıyla kullanılan, firmalara ve işletmelere kendilerini tanıtmalarını sağlayan bir araçtır.

Her firmanın ve işletmenin kendini tanıtması şarttır. Aksi durumda satışlardan da istenen sonuçlar alınamaz. Bu anlamda cephe tabelası, en temel olarak ilgili yere kendisini insanlara tanıtmasını sağlar. Bunun yanı sıra kurumsal bir kimlik oluşturur.

Bu araçlar, ismini binaların ön cephesinde bulunması nedeniyle almıştır. Farklı türlerde üretilebilmekte olup bunlar,

  1. Işıklı tabela,
  2. Işıksız tabela,
  3. Kutu harfleri şeklindedir.

Cephe tabelaları sadece kalitenizi arttırmakla kalmaz. Bunun yanı sıra binanın dışarıdan daha güzel görünmesine de yardımcı olur. Dolayısıyla sunduğu birçok avantajı vardır.

Cephe Tabelalarında Nelere Dikkat Edilmeli?

Tabela çeşitleri nelerdir sorusuna verilebilecek birçok cevap vardır. Bunlardan bir tanesini de cephe tabelaları oluşturur. Eğer daha iyi sonuçların alınması, sonradan pişmanlıkların ve sorunların yaşanmaması isteniyorsa dikkatli olunması şarttır.

Burada ilk olarak üretim öncesinde mekan ziyaret edilmeli, bir keşif yapılmalıdır. İmalat tamamlanınca önce cephenin tam olarak neresine koyulacağı belirlenmelidir. Eğer kutu harfler kullanıyorsa, ilk harfin nereden başlayacağı tespit edilmelidir.

Kutu harfler bunun yanı sıra başta rüzgar olmak üzere dış etmenlere karşı dayanıklı olmayı gerektirir. Bu nedenle malzeme tercihleri dikkatli şekilde yapılmalıdır. Hangi renklerin kullanıldığına da özen gösterilmelidir.

Işıklı Cephe Tabelaları

Işıklı cephe tabelaları yapının daha kolay fark edilebilir olmasını sağlar. Bu sayede hemen fark edilmeyi mümkün hale getirir. Kullanılabilecek olan renk skalası oldukça geniştir. Müşteriler dilediği gibi tercih yapabilir.

Eğer sadece gündüz değil, gece de farkınızı ortaya koymak, reklam yapmak istiyorsanız güzel bir seçenektir. Ancak hangi rengi tercih ettiğiniz konusu oldukça önemlidir. Zira koyu bir renk güzel dursa bile karanlıkta görülmeyi neredeyse imkansız hale getirir.

Bu nedenle açık renkleri tercih etmek, ışıklı cephe tabelalarında özellikle tavsiye edilir. Böylece cephe tabelalarından istediğiniz sonuçları almanız da mümkündür.

Işıksız Cephe Tabelaları

Her ne kadar çoğu firma ve işletme ışıklı cephe tabelası kullansa da ışıksız kullananlar da mevcuttur. Eğer ışıklandırma istemiyorsanız, bu tür cephe tabelaları da oldukça kullanışlıdır. Eğer özel istekleriniz varsa belirterek uygun çözümler istemeniz mümkündür.

Bunun yanı sıra ışıklandırma olmaksızın renk tercihi yapılabilir. Eğer açık renkler kullanılırsa gece olsa bile firmanızın, işletmenizin görünür olmasını sağlayabilirsiniz.

Kutu Harfli Cephe Tabelaları

Tabela çeşitleri nelerdir oldukça geniş bir kategoriyi içerisine alır. Bunlardan bir tanesini de kutu harfleri oluşturur. Bu seçenekler işletme ve firmalar tarafından birçok yerde kullanılabilir. Buna binaların cepheleri de dahildir.

Kutu harfleri 21. yüzyıla uygun bir yapıya sahiptir. Bu nedenle her geçen gün kullanımı artan seçenekler arasındadır. Tüm harfler tek tek, müşterilerin istediği boyutlarda tasarlanır. Kendi içerisinde ışıklı ve ışıksız modelleri vardır.

Müşteriler bunlardan herhangi birini seçebilir. Işıklı modeller, farklı renklerde kullanılabilir. Işık istenmiyorsa normal renklendirme de yapılabilir. Bu modellerde harfler daha büyük yapıldığı için adınızın, markanızın daha fazla görünür olmasına yardımcı olur.

Cephe Tabelaları Nasıl Üretilir?

Cephe tabelaları dikkatli bir üretim sürecinden geçer. Bu ilk önce müşterinin irtibat kurarak, cephe tabelası yaptırmak istediğini söylemesiyle başlar. Konuşma tamamlanıp notlar alındıktan sonra ilgili adrese uzman ekipler yollanır. Böylece keşif yapılarak daha ayrıntılı bilgi toplanır.

Bu süreç tamamlandıktan sonra birebir görüşmeler başlar. Müşterinin ne istediği, nasıl istediği böylece öğrenilir. Keşif sonuçlarından da yararlanılarak değerlendirmeler, karşılaştırmalar ve öneriler yapılır.

Bir karar alındıktan sonra cephe tabelasının üretimine geçilir. Her bir modelde farklı bir yol izlenir. Örneğin kutu harfleri istenmişse her bir harf teker teker üretildikten sonra iskelete monte edilir. Üretim tamamlandıktan sonra tabela araçlara yüklenerek, adreste takılır.

Cephe Tabelalarının Fiyatları Ne Kadar?

Cephe tabelaları fiyatları farklılık gösterebilir. Bu nedenle standart seçenekler bulunmaz. Müşteri hangi tür tabela istiyorsa, bunun üzerinden değerlendirme yapılır. Her bir seçenek de kendi içinde farklı etmenlere sahiptir.

Örneğin kutu harfler istenmişse toplam haç harf üretildiği ve ne kadar boyutta oldukları fiyatlar üzerinde belirleyicidir. Dolayısıyla iletişime geçilerek bilgi alınması önerilir. Birinci sınıf malzemeler kullanarak uygun fiyat politikasıyla çalışan Universal Reklam, tüm süreci başarıyla tamamlar.