İstanbul CNC Lazer Kesim Fiyatları

İstanbul CNC Lazer Kesim Fiyatları

İstanbul CNC lazer kesim fiyatları genellikle işin kalitesi, üretim süresi ve makul yöntemlerle yapılmasına göre değişiklik gösterir. Günümüzde imalatın yapıldığı birçok alanda CNC kullanılır ve lazer ışınları ile birlikte kesme, delme işlemleri yapılır. Lazerle yapılan üretim hem otomasyonu sağlar hem de üretim hatalarını azaltır. Lazerin çeşitli tezgahlarda uygulanmasıyla üretim 24 saat yapılabilir ve önemli şekilde tasarruf sağlanır.

Lazerler birçok amaç için kullanılabilir ve kullanım amaçlarının başında da plakaları kesmek vardır. Yumuşak çelik, paslanmaz çelik ve alüminyum plaka üzerinden lazerle kesme işlemi yapılabilmektedir. Mükemmel bir kesim kalitesi sağlanır ve çok karmaşık şekillerde, küçük plakaları bile kesmeyi mümkün kılar.

CNC Lazer Kesim Nasıl Yapılır?

CNC lazer kesim nasıl yapılır konusunda lazer kesim yapılacağı zaman makinaya yerleştirilecek metal levha, ahşap ve benzeri ürünleri kodlar ile kesilir. Kusursuz bir kalıp tekniği kullanılan bu yöntemde lazer kesim makinaları kontrol mekanizmasıyla çalışır. Genel olarak lazer kesim işlemi bir yakma işlemidir ve kenarları yüksek ısı ve basınç altında yanarak eriyen metalleri istediğiniz kalıba sokabileceksiniz.

Lazer kesim makineleri öncelikle mühendisler, tasarımcılar ve el sanatları uzmanları ile düz malzemeyi kesmek ve oymaya yarayan bir prototipleme ve üretim aracıdır. Öncelikle mühendisler, tasarımcılar ve el sanatları uzmanları tasarımcılar tarafından belirlenen desenleri ve geometrileri kesmek ve delmek için ince odaklanmış bir lazer ışını kullanır. Prototipleme ve üretim söz konusu olduğu zaman lazer kesim makineleri gerçekten kullanışlı araçlar arasındadır ve e büyük malzeme parçalarını endüstriyel ölçekte makine atölyelerinde kesmek için kullanılırlar.

CNC lazer kesim işlemi insan gücünden daha hızlı şekilde çok kısa sürede işlemleri gerçekleştirir. Endüstriyel lazer kesim makineleri ile kusursuz üretim teknolojisine yatırım yapmak isterseniz tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek ve ihtiyaç duyduğunuz lazer kesim işlemlerini yapabilirsiniz.

CNC Lazer Kesim Avantajları Nelerdir?

CNC lazer kesim imkanlarının birçok avantajı bulunur ve tamamen kaliteli, güvenilir ve kusursuz hale getirilmektedir. Neden lazer kesim işlemi bakıldığı zaman parça imalatında kalıp maliyetini kaldırır, prototip çalışmalarında hızlı ve ekonomik çözümler sağlar. Malzemeye temas etmeden yüksek hızda kesim yapılır. Kesilen malzeme üzerinde ısı kaynaklı değişimlerin olmaması sağlanır ve daha birçok CNC lazer kesim avantajları bakıldığı zaman bunlardan bazıları,

 • Fire oranı minimum seviyeye indirilir ve bu sayede maliyet azaltılır.
 • Çok hassas ve 0,5 mm’ye kadar parçalar CNC lazer ile kesilebilir.
 • Maliyet avantajı parça imalatında kalıp maliyeti bulunmaz.
 • Aynı plaka sac üzerinden birbirinden farklı olan parçalar işlenebilir.
 • Çapaksız kesim yapılır ve esnek üretime uygundur.
 • Pres kalıbına göre minimum fire ile çalışılabilir.
 • Presle imalata göre saçta oluşan deformasyonun minimuma indirilmesi sağlanır.
 • Sac üzerine yazı ve markalama yapılabilmesi sağlanabilir.
 • Her türlü grafik, yazı resim, sac üzerinde kesilebilmektedir.
 • Bükme eksenlerinin markalanması için yapılır.

Lazer kesim avantajları bakıldığı zaman en önemli avantajı kesme sırasında tamamen pürüzsüz bir yüzey elde edilmesidir. Bununla birlikte kesme sırasında lazer makinesinin en iyi şekilde yoğunlaşma ve odaklanma yapabilmesi büyük bir önem taşır. Hassasiyeti çok iyi şekilde artar ve lazer sistemlerinde ısıdan etkilenmekte olan alanın küçük olması yüzünden kesilmekte olan malzemenin bozulma veya zarar görme ihtimali çok düşüktür.

Lazer Kesim Makinesi Nedir?

CNC lazer kesim makinesi nedir konusunda bilgisayar aracılığı ile kontrol edilebilen bir makinedir. Kod oluşturmak için çeşitli programlar kullanılabilir ve tasarımcı bir tür tasarım yazılımı içerisinden istenilen tasarımı yapar. Tasarımcı, bir tür tasarım yazılımında bir şeyler tasarlanır ve ardından bir düğmeye basılarak otomatik olarak kesilmesi için lazer işleme makinelerine gönderilir.

Tasarım lazer işleme kesim makinesine gönderildiğinde makineler kesme yatağında yer alan malzemeyi oyma, şekillendirme veya kesme için kullanabilir. CNC lazer kesim makineleri ile birlikte ek bir teknolojiye ihtiyaç duyulmadan üretim yapılırken, hata oranı sıfırdır. Üretimlerde insan gücü tercih edilmez ve insan gücü yerine kullanılan makine gücü aralıksız bir çalışma sağlayabilir. Endüstriyel ürünlerin kalıbı çıkararak seri üretim yapılabilir, malzemeye desen ve markalama işlemi yapılabilir ve daha dekoratif, estetik görünümlü ürünler üretilebilir.

Bunun dışında her firmanın ihtiyaç duyduğu ürün parçaları CNC lazer kesim makineleri ile üretilir. CNC mantığı ile kesim yapmanızı sağlayan lazer makineleri özel gazla kullanılarak lazer ışını meydana getirir ve iki boyutlu kesme, kazıma ve delme gibi işlemler çok kısa süreler içerisinde yapılmasını olanaklı hale getirir.

CNC Lazer Kesim Hangi Alanlarda Kullanılabilir?

Lazer kesim makineleri birçok firma için harika ve çok yönlü bir araçtır. Çok farklı tasarım stilleri yapılırken birçok malzemede kullanılabilir. Metalleri ve çok daha kalın malzemeleri dahil lazer kesim makineleri öncelikle ahşap, bazı plastikler ve kâğıt, karton gibi malzemeleri kesmek için kullanılabilir. CNC lazer kesim hangi alanlarda kullanılabilir bakıldığı zaman,

 • Metal, sac levha, alüminyum, çelik, pleksi, karton, ahşap, plastik, kâğıt gibi birçok malzeme lazer kesim makinası ile birlikte işlenebilmektedir.
 • Lazer kesim makinesi çok fonksiyonludur ve çok amaçlı kesim yöntemi olarak kullanılabilir.
 • Lazer kesimi ile metal, alüminyum, çelik, demir gibi malzemeler kesilebilir.
 • Hobi işçiliği için de lazer kesim makinelerinde pleksi ve ahşap kesim yapılabilir.
 • Her sektör için kullanılan CNC lazer kesim imkanları ile en hassas işlemler bile rahatlıkla yapılır.
 • Sanayi sektörü, hobi sektörü ve daha birçok sektörde CNC lazer kesim kullanılabilir.

Lazer Kesim En Fazla Kaç Mm Kalınlığındaki Metal Plakaları Keser?

Lazer kesim makinelerinin kesim yaptığı malzeme çeşitleri arasında en sık şekilde bulunan metal plakaları, karbon çelikleri, bimetal, alüminyum malzemeleri kesmek açısından uygundur. Farklı kesme tekniklerinin kullanıldığı lazer kesim makinesinde örnek olarak 1 mm kalınlığının üzerindeyse kesilebilir. Bunun yanı sıra termal gerdirme, eritip işlemek ve buharlaştırarak kesme gibi farklı yöntemler kullanılabilir.

Uzmanlık alanımız olan lazer kesim ile birlikte seri üretim sağlıyoruz. İddialı olan şirketimiz bünyesinde CNC lazer kesim hizmetleri sağlanmaktadır ve tüm lazer kesim işlemlerinizi güvenle yaptırabilir ve mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz. CNC Lazer Kesim avantajları ile birlikte profesyonel makineler kullanılır ve her sektöre avantaj sağlanır. Bu sebeple rahatlıkla CNC lazer kesim imkanlarından yararlanabilir ve en uygun fiyatlarla lazer kesim fiyat listesi ürün, hizmetlerden yararlanabilirsiniz.