Neon Tabela Fiyatları İstanbul

Neon Tabela Fiyatları İstanbul

Neon yazısı nedir günümüzde çevre dostu tabela türlerinden bir tanesidir. Renkli yapısıyla dikkat çekici olduğu için birçok işletme tarafından tercih edilir. Zira tasarımı doğru bir şekilde yapıldığında, insanların ilgisini kısa sürede çekebilir.

Bu tabelalar geniş bir alanda kullanılır. İçinde fiyatlar, ilanlar, duyurular, indirimler, yazılar ve akla gelen diğer her şey paylaşılabilir. Her sektörün kullanımı için uygun olup,

 1. Marketler,
 2. Büfeler,
 3. Kafeler,
 4. Restoranlar,
 5. Mağazalar,

Dahil her yerde kullanılabilir. Eğer insanlara işletmenizin konumu hakkında bilgi vermek istiyorsanız, işletmenizi tanıtmak ya da ortamı renklendirmek istiyorsanız LED neon yazı size en iyi seçenekleri sunar.

Neon Tabelalar Nasıl Çalışır?

Neon tabelalar pratik kullanımları ve uzun ömürlü olmalarının etkisiyle günümüzde birçok yerde tercih edilir. Neon tabelalar nasıl çalışır oldukça pratiktir. Bunun için ateşte kıvrılarak meydana getirilen neon çubuklar kullanılır.

Söz konusu çubuklar camdan imal edilir ve minik floresan şeklindedir. Harf ya da logo tasarlandıktan sonra ısıtılır ve istenen şekil verilir. İçesinde henüz hava yer aldığı için vakumlanmak suretiyle alınır. Böylece tamamen boşalınca içine neon gazı eklenir.

Bu kırmızı olsa da farklı renkler de verilebilir. Bunun için argon gazından yararlanılır. Böylece hemen hemen her renkte üretimleri mümkündür. Ancak çubukların yanabilmesi için elektrik sağlıklı ve doğru verilmelidir.

Bunun yanı sıra olumsuz hava şartlarına karşı montajı da doğru yapılmalıdır. Her şey doğru planlandığı takdirde işletmenizin tarzını ortaya koyabilir, ortama yeni bir dekorasyon ekleyebilirsiniz.

Neon Tabelalar Nerede Kullanılabilir?

LED neon yazı günümüzde birçok yerde kullanılabilir. Kullanım ömrü oldukça uzun olduğu için sorun çıkarmaz. Bu nedenle özellikle açık hava reklam sektörlerinde yaygın olarak kullanılır. Ancak bununla sınırlı olmadan işletmelerin logolarında da kullanılır.

Neon tabela logoları daha göze çarpıcı yaptığı için böylece logonun daha fazla öne çıkmasına yardımcı olur. Bunun dışında neon uygulamaları dış mekanlarda da yararlanılabilir. Böylece mekanı daha fazla göz çarpıcı hale getirebilirsiniz.

Led neon yazı bunun dışında farklı sektörlerde de kullanılabilir. Genel olarak bunlar aşağıda olduğu gibi gösterilebilir;

 1. Barlar
 2. Kuaför salonları
 3. Oto yıkama yerleri
 4. Bistrolar
 5. Eczaneler
 6. Bujiteriler
 7. Kırtasiyeler

Bu örnekler daha çoğaltılabilecek yapıdadır. Dolayısıyla ticari işletmelerin çoğu için uygun seçenekler vardır.

Neon Tabelalar Tasarımda Kullanılabilir Mi?

LED neon yazı markanızın reklamınızı daha verimli şekilde yapmanızı sağlar. Böylece daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Ancak bunun sınırlı olmadan dekorasyon amaçlarıyla da kullanılır.

Eğer işletmenizin daha fazla kişiye hitap etmesini, müşterilerin göz zevklerine hitap etmeyi istiyorsanız tasarımları da dikkatli yapmanız gerekir. Her ne kadar gözden kaçırılsa da küçük aksesuarlar büyük değerler katar.

Bu anlamda neon tabelalar büyük bir yer kaplar. Eğer eğlence mekanıysanız, böylece daha eğlenceli bir ambiyans oluşturabilirsiniz. Tüm tabelalar kişiye ve işletmeye özel olarak üretildiği için en iyi çözümleri bulabilirsiniz.

Üniversal Reklam size sunduğu LED neon yazı tabelalarıyla hem reklamınızı daha iyi yapmanızı hem de dekorasyonu tamamlamanızı sağlar.

Neon Tabelalar Yönlendirme Amaçlı Kullanılabilir Mi?

Yönlendirme tabelaları özellikle işletmelerde, insanları bir yere yönlendirmek ya da onlara bilgi vermek amacıyla tasarlanır. Dolayısıyla kullanım yerleri oldukça fazladır.

Bu tür tabelalar amaçları gereği insanların dikkatini çekecek yapıda olmalıdır. Zira aksi durumda tamamen kullanışsızdır. Her ne kadar ışıksız modeller günümüzde tercih edilse de ışıklı olanlar büyük bir ağırlık taşır.

Eğer hem daha fazla verimli olmasını, hem de göze çarpmasını istiyorsanız LED neon yazı modelleri size aradığınız imkanları sunar. Böylece işletme içi ve dışı kullanımlarda istediğiniz çözümleri bulabilirsiniz.

Neon Tabelaların Özellikleri Nelerdir?

Kişiye özel neon tabela kullanacaksanız, bunların özelliklerini de bilmeniz gerekir. Bu sayede daha bilinçli hareket etmeniz de mümkündür.

Bu tabelalar neon gazı kullanılarak üretilir. Eğer kırmızı haricinde farklı renkler kullanılacaksa argon gazı da eklenir. Bu durum zaman içerisinde gazların tükeneceğini gösterir. Dolayısıyla kullanım ömürleri de vardır.

Eğer profesyonel bir hizmet alınırsa bu 13 yıla kadar uzayabilir. Özellikle elektrik bağlantılarının doğru yapılması büyük önem arz eder. Bakımı dönem dönem yapılırsa kullanım ömrü de orantılı şekilde uzar.

Eğer kişiye özel neon tabela dikkatli bir işçilik ile yapılırsa, aldığınız sonuçlar da daha iyi olacaktır.

Neon Tabelaların Avantajları Nelerdir?

LED neon yazı yapısal olarak birçok avantaj sunar. Bunlar ana hatlarıyla şu şekilde gösterilebilir;

 1. Neon ledler esnek ve bükülebilir bir yapıdadır. Bu nedenle istenen şekle sokulabilir ve dilenen yerde kullanılabilir.
 2. Ledler istenen boyutta kesilebilir. Böylece her isteğe özel cevap verilebilir.
 3. Özellikle yüksek tavanlarda sıklıkla tercih edilir.
 4. Floresan aydınlatma ile karşılaştırıldığında verimi daha yüksektir.
 5. Maksimum ışık verimi sağlar.
 6. Düşük sıcaklık ve düşük voltajda güvenilir çalışır.
 7. Kolay montaj edilebilir.
 8. Düşük enerji sarfiyatı vardır.
 9. Çevre dostudur.

Bu avantajlar sayesinde neon tabelalar, işletmenizde daha verimli kullanımlar sunar.

Neon Tabelalara Yazı Yazılabilir Mi?

Günümüzde birçok işletme tabelalarda bir yazı, içerik olmasını da talep eder. Bu bakımdan neon ışıklı yazı yazma mümkündür. Bu çerçevede istediğiniz her şey yazılabilir. Ancak daha verimli sonuçlar almak istiyorsanız, kısa mesajlar tercih edilmelidir.

Zira bir insanın tabelalara gösterdiği en fazla ilgi 3 saniyedir. Eğer mesajınız çok uzun olursa okunmayacaktır. Ayrıca günlük hayatın yoğunluğu esnasında, uzun bir yazının çoğu kişi tarafından dikkate alınmayacağı da unutulmamalıdır.

Neon tabela yazıları değiştirilebilir yapıdadır. Bu nedenle fikir değişikliği yaparsanız, sonrasında istediğiniz yazıyı yazdırmanız mümkündür.

Neon Tabela Fiyatları Ne Kadar?

Neon tabela günümüzde birçok işletme tarafından sahip olduğu geniş kullanım alanı ve avantajları sayesinde kullanılır.

Neon tabela fiyatları bu nedenle birçok kişi tarafından sorulur. Ancak bu duru logoların ve harflerin boyutuna, kullanılan neon tabelanın çeşidine göre farklılık gösterir. Bunun yanı sıra tabelanın metrekaresi de ücretler üzerinde belirleyici bir unsurdur.

Bu nedenle kesin fiyatlar almak istiyorsanız, iletişime geçmeniz gerekir. Universal Reklam kaliteden ödün vermeden çalışarak, size en iyi sonuçları sunar. Ekiplerimiz iletişime geçtikten sonra adresinize gelerek bir inceleme ile ihtiyaçlarınızı saptar. Böylece neyin, nasıl yapılması gerektiği hakkında bir fikir sahibi olunarak size özel çözüm yöntemleri sunulur.