Giyotin Makas Kesim Nedir, Nasıl İşlenir?

Giyotin Makas Kesim Nedir, Nasıl İşlenir?

Giyotin makas kesim nedir, nasıl işlenir için ileri teknoloji, yüksek performans ve ekonomik çözümlerle giyotin kesim yapılır. Müşterilere güvenilir ve ekonomik çözüm sağlayan giyotin makas imalat yaparken ürün performans ve kalitesinden ödül vermez. Kesilmesi güç olan metal sacın, koparılma sureti ile işlem görmesi işlemine giyotin makas kesim adı verilir. Giyotin makasların yapısı ve kesme işlemi günlük hayatta kullanılan makas çeşitleri ile aynıdır.

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile beraber giyotin markalar, bilgisayar sistemi ile kesim yapar. Giyotin makas aslında bir tezgahtır ve makas kesim, metal verilerin sisteme girilmesi ile gerçekleştirilir. Giyotin makasların iki bıçağı bulunur bu bıçaklar sabit ve hareketli olmak üzere ikiye ayrılır. Alt bıçak sabit durur ve üst bıçak hareket halindedir.

Kesme yapan alt üst bıçakların arasında boşluk bulunur. Bu boşluk, kesilecek olan sacın kalınlık özelliğine göre değişir bu sebeple çift taraflı olarak da adlandırılır.  Giyotin makasların kesme kapasitesi değişiklik gösterir ve gösterilen değişikliğe bağlı olarak üretim ölçüsü de değişmektedir. Üretimin bu şekilde sistem içinde yapılması standartlık sağlar ve böylelikle hata olmadan seri şekilde kesme işlemi yapılır.

Giyotin Makas Teknolojisi Nedir?

Giyotin makas kesim teknolojisi nedir konusunda bugün içerisinde bulunduğumuz birçok binada kullanılan ve çelik konstrüksiyonlarda yer alan dikkate değer bir kesimdir. Yaygın olarak kullanılan bir kesme yöntemi olarak giyotin, kesim için çift bıçağa sahiptir ve çift taraflı adıyla da anılır. Geçmişte manuel olarak çalışan giyotin kesimi, CNC teknolojisinin üretimde yerini alması ile birlikte bilgisayarlı çalışma sistemine dahil olarak standart ve verimli bir ürünün oluşturulması için başarılı bir ekipman olarak ortaya çıkartır. Giyotin makas teknolojisi sayesinde birçok sektör bu makinenin avantajlarından yararlanmaktadır.

Giyotin Makas Temel Çalışma Prensibi

Giyotin makas temel çalışma prensibi bakıldığı zaman giyotin kesimini genel olarak herkesin evinde bulunan basit ev makasları le genel olarak aynıdır. Giyotin kesimde hareket halinde bulunan iki bıçak arasına konulmuş olan parçaları keser ve böylelikle işlem gerçekleştirilmiş olur. Kesme kapasitesi tam olarak incelendiği zaman giyotin kesimler standardın dışında istenen ürünün ortaya çıkmasını sağlayabilecek nitelikte değişkenliğe sahiptir ve giyotin makas kesimde operatör istenilen ürünü arka dayama ayarı kesme boşluk ayarı, bıçak ayarı ve sayesinde hatasız bir şekilde hazırlama şansına sahiptir.

Giyotin Makas Kesim Nasıl İşlenir?

Giyotin makas kesim nasıl işlenir için giyotin makas aslında biz tezgahtır ve akbant tezgâhı da denilebilir. Bu makinada kesim, metal ile alakalı olan verilerin bilgisayar sistemine girilmesi ve tanıması ile gerçekleştirilir. Bu veriler kalınlık ve şeklin tanımlaması ile makinanın nasıl bir kesim yapılacağı belirlenir. Bu şekilde standart bir kesim yapılabilir ve hatasız veya az hata oranıyla üretimler yapılır. Üstelik bu veriler sayesinde kesim işlemi hızlanmış ve kaliteli artmış olur. bilgisayara tanımlanan verilere göre akbant tezgahlarının üretim kapasitesi belirlenir.

Giyotin Makas Kesim Nerelerde Kullanılır?

Giyotin makas nerelerde kullanılır konusunda kesim yöntemlerinin temel kullanım alanı inşaatlardır, çok katlı olan binalardan gökdelenlerden başlamak üzere müstakil evlerin inşasından fabrika inşaatına kadar birçok farklı yapıda giyotin kesim kullanılmaktadır. Bununla beraber genellikle profil demirin kullanıldığı görülmektedir ve kalite ile dayanıklılık olarak başarılı ürünlerin ortaya çıkmasından dolayı seçilen giyotin kesim yöntemi, tarım ve makine yapım sektörü tarafından sıkça tercih edilir. Giyotin kesimin ne kadar verimli olduğunun bir göstergesi olan bu materyaller, düşük yatırım maliyesi, kolay kurulum ve eğitimi ile enerji verimliliği gibi genel olarak diğer makinelere göre daha sessiz şekilde çalışır.

Giyotin Makas Kesim Avantajları Nelerdir?

Giyotin makas kesim avantajları nelerdir konusunda birçok avantajı bulunur ve kesilmesi hayli zor olan metallerin hızlı, düzgün, hatasız ve az zamanla çok sayıda kesilme işlemini sağlar. Neredeyse her sektörde kullanılan giyotin makas kesimi tarım, makine ve inşaatlarda sınırlı değildir. Aynı zamanda gemi üretimi, havacılık, endüstriyel cihaz, havacılık, otomotiv, her türlü binek araç, mobilya sektörü gibi birçok alanda kullanılmaktadır ve her sektörde avantaj sağlar. Tüm giyotin kesim işlemi hizmetlerine ulaşmak için sitemizi ziyaret edebilir ve uygun fiyatlı ürünlerden yararlanabilirsiniz.