Totem Tabela – Reklam Nedir, Nasıl Yapılır?

Totem Tabela – Reklam Nedir, Nasıl Yapılır?

Reklamcılıkta totem ne demek, bir direk ve bir üst kasetten meydana gelen bir üründür. Özellikle markaların tanınırlığını arttırması amacıyla kullanılır. Sıklıkla cepheden açık alanlarda, karayolları kenarlarında ve cadde kenarlarında görülür.

Bu ürünler hem ışıklı hem de ışıksız bir şekilde kullanılabilir. Bunun yanı sıra ışıklı tercih edilirse LED ya da floresan gibi tercih yapılabilir. Renkler de birbirine göre farklılık gösterebilir.

Totem tabelalar, müşterilerin ilgisini çekebilmek, ürünün reklamını yapabilmek ve bir yerin konumu hakkında bilgi vermek için tasarlanır. Örnek olarak benzin istasyonlarında bu seçeneğin kullanıldığı sık sık görülür.

Dayanıklı bir yapısı olan totem tabelalar uzun ömürlü olacak şekilde tasarlanır. Bu sayede alacağınız sonuçların da daha iyi olması sağlanır. Reklamınızı profesyonel olarak yapmanıza olanak tanıyan Universal Reklam ile kaliteli totem tabelaları kısa sürede elde edebilirsiniz.

Totem Tabela Türleri Nelerdir?

Reklamcılıkta totem ne demek şehirlerarası yollar dahil geniş bir yerde kullanım gören ürünlerdir. İş yerleri, firmalar, alışveriş merkezleri bu tür tabelaları sıklıkla kullanır. Boyutları uzaklıklara göre ayarlanabilir.

Bunun yanı sıra müşterilere totem tabela kapsamında farklı seçenekler de sunulur. Ana hatlarıyla bunlar aşağıda olduğu gibidir;

  1. Tek bacalı
  2. Çift bacalı
  3. Likit
  4. Işıklı ve ışıksız
  5. Kompozit
  6. Alüminyum
  7. Çelik sac
  8. Profil
  9. Vinily germe

Bunlar arasında müşteriler gereksinimlerine göre tercihler gerçekleştirebilir.

Totem Tabelalarda Nelere Dikkat Edilmeli?

Totem tabela nasıl olmalı dikkat edilmesi gereken bir konumdur. Burada ilk olarak yer tespiti doğru yapılmalıdır. Yanlış yere konumlandırılması, görünürlüğünü azaltacak; böylece alacağınız sonuçları minimuma düşünecektir.

Hangi yer seçilmişse, uzunluk da buna uygun olmalıdır. Bölgede rüzgar testlerinin yapılması, ekstra önlemler alınmasına yardımcı olur. Bu anlamda totem tabela kurulduktan sonra beton dökülmesi, güçlü rüzgarlarda dayanıklı durmasını sağlar.

Bunun dışında iskeletinin ve kendisinin de rüzgarlardan zarar görmemesi şarttır. Bu nedenle hem kaliteli malzemeler yeterli ölçüde kullanılmalıdır. Bu sayede alınan sonuçlar daha verimli olabilir.

Totem tabelalar farklı boyutlarda olabilse de ana hatlarıyla uzaktan görülmeleri için tasarlanır. Dolayısıyla uzakta bile olsa fark edilebilir. Eğer müşterilerinizi çekmek istiyorsanız, açık alanda güzel imkanlar sunar. Görsel açıdan keyif veren renklerden meydana gelen reklamlar, özellikle şehir merkezinden uzak yerlerde insanlar için ilgi çekicidir.

Işıklı Totem Tabelalar

Totem tabelalara müşteriler isterse ışıklı sistem kurulabilir. Böylece özellikle görünürlüğün gece koşullarında artması amaçlanır. Müşterilerin kullanabileceği renk skalası bakımından herhangi bir kısıtlama yoktur.

Bu sayede doğru bir totem tabela çalışmasının sonucunda sadece gündüzleri değil geceleri de insanları bilgilendirebilirsiniz. Mekanınızın nerede olduğu hakkında onlara bilgi sunabilirsiniz. Ancak bu noktada bazı bilmeniz gerekenler de vardır.

Özellikle totem tabela nasıl olmalı konusunda renk tercihi önemli bir meseledir. Gece şartlarında koyu renkler fark edilemeyeceği için dikkati tercihler yapılmalıdır.

Işıksız Totem Tabelalar

Totem reklam panosu nedir günümüzde özellikle açık alanlarda dikkat çekmek için kullanılır. Işıklı sistemler olduğu gibi ışıksız seçenekler de yer alır. Eğer bunları kullanmak istiyorsanız, belirterek tercihlerde bulunabilirsiniz.

Müşterilere özel olarak düzenlenen ışıksız totem tabelalar da işletmenizi yansıtmanız için size istediğiniz seçenekleri sunar. Eğer fark edilmek istiyorsanız, açık renkleri tercih ederek tasarımlar yapabilir, böylece istediğiniz sonuçlar alınabilir.

Totem Tabela Nasıl Yapılır?

Totem reklam panosu nedir hakkında en sık  düşülen yanılgı tek bir parça olduğudur. Ancak bu gövde ve kaset şeklinde iki parçadan meydana gelir. Üretim süreci firmaların totem tabela isteği yapmasıyla başlar.

Bundan sonra ekipler ilgili adrese yönlendirilerek gerekli incelemeler yapılır. Keşif tamamlandıktan sonra firma yetkilileriyle görüşme yapılarak kesin kararlar alınır. Ardından buna göre üretim yapılarak, ilgili adrese götürülür. Anıt totem, pilon totem, üç ayaklı ve üç yüzeyli totem dahil birçok seçenek yer alır. Kurulum işlemlerinin tamamlanmasıyla beraber süreç sona erer.

Totem Tabelalar Ne Kadar?

Totem tabela maliyeti türe göre farklılık gösterir. Bu nedenle standart fiyatlandırma bulunmaz. Ayrıca tabelaların ne kadar yüksek olduğu da ücretleri etkileyen önemli bir husustur. Bu nedenle iletişim kurulduktan sonra ayrıntılı bilgi alınabilir.

Eğer profesyonel hizmetleri uygun fiyatlarla almak istiyorsanız Universal Reklam ile iletişime geçebilirsiniz.